LED флуоресцентна светлина-алуминиум

Краток опис:

Алуминиумска флуоресцентна светлина од 40W Карактеристики: 1.Користете висококвалитетен алуминиум, совршена топлинска спроводливост и топлинско зрачење.2.Висок квалитет на шрапнел од нерѓосувачки челик, добар фиксен ефект.3. Висока пропустливост на светлина, добра униформност на осветленоста.4.Dustproof и добри перформанси против магла.5. Висококвалитетни брендирани LED чипови, високо прозрачни.6. Едноставна инсталација, различен метод на инсталација: 1) инсталација на висечка жица 2) Инсталација со употреба на хардверски шрапнели 3) групна инсталација.Еден по еден поврзува...


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики на алуминиумска флуоресцентна светлина од 40 W:
1. Користете висококвалитетен алуминиум, совршена топлинска спроводливост и топлинско зрачење.
2.Висок квалитет на шрапнел од нерѓосувачки челик, добар фиксен ефект.
3. Висока пропустливост на светлина, добра униформност на осветленоста.
4.Dustproof и добри перформанси против магла.
5. Висококвалитетни брендирани LED чипови, високо прозрачни.
6. Едноставна инсталација, различен метод на инсталација:
1) Инсталација на висечка жица
2) Инсталација со употреба на хардверски шрапнели
3) групна инсталација.Еден по еден поврзани за да реализираат каков било дизајн на графички шаблони.
7.Долг животен век.
8. Широко се користи за сите внатрешни услови.
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp онлајн разговор!