• Linear
 • Fluorescent
 • Bulb
 • главниот бизнис

  главниот бизнис

  Ristar е професионална производител и снабдувач за сите видови на LED светла и SKD делови.
 • фабрика за производство

  фабрика за производство

  Повеќе од 100.000 парчиња на различни LED светла може да бидат обезбедени од страна на RISTAR секој месец.
 • трговска марка

  трговска марка

  На регистрираната трговска марка "RISTAR" е веќе добро познат во Турција и соседните земји.
 • Сервис

  Сервис

  24/7 продажба и по продажбата на услугата е достапна од Турција седиште RISTAR и Кина гранки.

главни производи

Нека нашите LED светло да биде вашиот најдобар Уште
2

2

4

4

1

1

3

3

5

5

за Ristar

Сепак, ние не се најдобри, ние секогаш се обидува да биде подобар.
 • 简介1
 • 2

Ristar група

RISTAR група  е основана во  Истанбул, Турција  во 2015 година, е ставање LED производи по приоритет, бидејќи отпочнување на нејзиниот бизнис живот во меѓународниот пазар. Различни  LED светла и SKD делови  (светлина школка, предводена чип, PCB, возачот, кабел, итн) се во доменот на производството RISTAR на Турција во нејзината фабрика и акционерски друштва во Кина.

Нови пристигнувања

Некои од најновите LED диоди се прикажани подолу
WhatsApp Онлајн Chat!